Določi temo
Začne se z radovednostjo, nadgrajuje z raziskovanjem, nagrajuje s strastjo!
Kaj je tvoja strast? Kakšna so tvoja specifična znanja, veščine? V čem izstopaš?
Ko določiš temo svojega tečaja, jo strukturiraj za krajši in daljši tečaj. Razmisli:
- Kdo so ciljne skupine?
- Zakaj bi bila ta tematika zanimiva?
- Kaj si želiš, da se tečajniki naučijo?
- Kako bi jo lahko čim bolj učinkovito predstavil (poudarki, zanimivosti, zanimivi podatki, fotografije, video…)?
- Kako lahko vključiš tečajnike (kvizi, vprašalniki, naloge, vaje…)?
- Kako strukturirati tečaj, da bo čim bolj učinkovit (sklopi)?
Krajši tečaj traja do približno 20 minut, trajanje daljšega pa je odvisno od širine in globine teme, pričakuje pa se, da je daljši od 45 minut.
Impresioniraj
Posnami kratki napovednik, s katerim tečajnika prepričaš, da kupi tvoj tečaj. Tematiko predstaviš tako, kot si jo razdelal v prvem koraku: kdo so ciljne skupine, zakaj bi lahko bila tematika zanimiva za druge, kaj se bodo tečajniki naučili v krajšem in kaj v daljšem tečaju, kako se bodo tečajniki lahko vključili (kvizi, naloge, vaje…), kako bo tečaj strukturiran (sklopi oziroma podnaslovi), s kakšnimi zanimivostmi bo vsebina obogatena.
Napiši kratek življenjepis v nekaj alinejah, da te spoznamo. Vezan je naj v glavnem na pripravljeno tematiko: kako dolgo se z njo ukvarjaš, kakšne so tvoje reference, dosežki na tem področju… Napiši še nekaj ključnih zanimivosti svojega znanja ter skrivnosti, ki si jih pripravljen deliti s tečajniki.
Če nas prepričaš s svojim napovednikom tečaja, te kontaktiramo in dogovorimo vse podrobnosti glede našega sodelovanja. Le pogumno, veselimo se srečanja in sodelovanja.