VSAKO ZNANJE JE LAHKO ETEČAJ
VSAKO ZNANJE JE LAHKO ETEČAJ
Spremenimo svoje želje v namero, poglobljena znanja uresničujejo sanje.
Je res lahko vsako znanje Etečaj? Je mogoče vsako temo, ki obstaja, obrazložiti skozi krajši ali daljši tečaj, ki nam ga eksperti podajajo preko spleta? Še nikoli ni bilo spletno znanje dostopnejše in pot do informacij preprostejša.
Bodimo drzni in spreminjajmo svoj svet z novimi znanji.
Živimo v času, v katerem že nekaj časa velja, da če nisi na spletu, te ni. V obdobju, ko se srečujemo še z izzivi omejevanja gibanja, pa se je spremenilo tudi naše družabno življenje. Dejstvo, da lahko preko spleta pridobimo različna formalna znanja, smo že ponotranjili. Vendar sčasoma se bomo morali navaditi na to, da bomo v svoj dom prinesli tudi neformalna znanja in družabno življenje. Tudi družiti smo se namreč začeli preko spleta, klepet s prijatelji opravimo doma, in ne v svoji priljubljeni kavarni. Naš dom ni več samo cona udobja, kjer si odpočijemo od vsakdana, ampak je postal služba, šola, dvorana za rekreacijo, prostor za učenje novih veščin in druženja ob naši najljubši hrani in pijači.
Osvajanje novih znanj preko spleta postaja vedno bolj osredotočeno v življenju ljudi in je v zadnjem desetletju znatno zraslo
Vsa znanja, za katera je včasih bilo potrebno stopiti v določeno ustanovo, se sedaj lahko naučimo kar od doma. S pomočjo spletnih tečajev osvajamo znanja, kot so risanje, ples, izdelovanje izdelkov, petje, pravilna vadba, manekenska hoja, varstvo pri delu, ipd. S pomočjo spletnega tečaja lahko organiziramo zabavo le za sebe in svojega otroka ter se imamo prav tako čudovito kot če bi imeli veliko gostov. Od doma se lahko naučimo kdo smo, kaj želimo, kako lahko sami sebe potolažimo in se nagradimo.
lker Koksal (tehnološki podjetnik, ki se je uvrstil na seznam Forbes 30Under30, Enterprise Technology), govori o znatni rasti spletnega učenja v zadnjem desetletju, saj se internet in izobraževanje združujeta, da bi ljudem ponudili priložnost za pridobitev novih znanj. Od izbruha COVID-19 je spletno učenje postalo bolj osredotočeno v življenju ljudi. Pandemija je šole, univerze in podjetja prisilila k oddaljenemu delu, kar povečuje uporabo spletnega učenja. Še pred pandemijo raziskave in trgi napovedujejo, da bo spletni izobraževalni trg do leta 2025 znašal 350 milijard dolarjev, tako da bi lahko številke posodobili po analizi vplivov COVID-19 na rast na spletnem učnem trgu.*
Vsako znanje lahko nadgradimo. Splet ima neomejene možnosti, splača se dobro razmisliti, kar si zares želimo.
V današnjem času je res lahko vsako znanje etečaj. Spletni tečaji, preko katerih spoznavamo formalna in neformalna znanja, se učimo veščine, ki smo se jih vedno želeli naučiti, organiziramo zabave ipd., v naš dom prinašajo nekaj novega. Znanja, ki si jih lahko ogledamo večkrat, imajo strukturirano vsebino in jih lahko vsakič nadgradimo z novimi znanji. Razširijo nam obzorja, izboljšajo in polepšajo nam dan ter nam pomagajo premagati težave, s katerimi se soočamo.
Znanje lahko poleg tečajev, nadgrajujemo tudi s pomočjo spletnih delavnic, ki si jih sicer ne moremo predvajati na zahtevo, imamo pa preko njih neposredni stik z ekspertom, ki znanje podaja. Na ta način nam eksperti sproti svetujejo, popravljajo naše napake in nas motivirajo, kot da so z nami v naši dnevni sobi.
Znanja so dostopna, vendar je pomembno, da znamo med vsemi ponudniki znanja tudi pravilno izbrati. Ni vse, kar je na spletu dosegljivo, tudi uporabno, predvsem je pomembno, da se prepričamo, kaj dobimo za svoj denar. Res je veliko vsebin na voljo brezplačno, vendar je potrebno vedeti, da z vsako brezplačno vsebino, dostopamo le do omejenega znanja.
Zato se raje odločimo, koliko je vredno znanje, ki ga želimo pridobiti in kupimo primerno vsebino z dodano vrednostjo, kjer nam bo znanje preneseno v strukturirani obliki.
*https://www.forbes.com/sites/ilkerkoksal/2020/05/02/the-rise-of-online-learning/#6c4038d372f3, 2. maj 2020